Recenzja zegarka Fossil Cecile AM4511

Pamiętacie mój pierwsza wpis, w którym poświęciłam osobny akapit nowemu zegarkowi? Możecie go sobie przypomnieć, klikając tutaj. Moja przygoda i jednocześnie pech rozpoczęły się 13 sierpnia 2015 roku. Tego dnia kupiłam model Fossil Cecile w kolorze różowe złota, który już po godzinie noszenia zmienił w kilku miejscach swój kolor. Wróciłam do salonu Swiss, gdzie ekspedientka stwierdziła, że powłoka w tym modelu jest zbyt cienka. Dokonałam zwrotu i wybrałam ten sam model w innym sklepie, ponieważ bardzo mi się podobał. Miał być to zakup na lata, w końcu nie jest to tania rzecz.

(zdjęcie pierwszego egzemplarza, gdzie już widać, że nie jest to różowe złoto)

Ten egzemplarz towarzyszył mi tylko albo aż 7 miesięcy i po tym czasie musiałam dokonać pierwszej reklamacji, gdyż zegarek ponownie zmieniał kolor (ścierała się zewnętrzna powłoka) i nie spełniał już swojej funkcji estetycznej. Muszę zaznaczyć, że bardzo uważałam na niego i nie psikałam go perfumami. Serwis przyjął moją reklamację i wymieniał tarczę oraz bransoletę. Cieszyłam się, że znowu mogę nosić swój ulubiony zegarek. Jednak moja radość nie trwała długo, a dokładnie do sierpnia (6 miesięcy od poprzedniej reklamacji). Sytuacja dokładnie się powtórzyła. 


Przy trzeciej reklamacji zdecydowałam się prosić o zwrot gotówki. Mimo otrzymanej odmowy i propozycji wymiany na nowy model z listy zegarków Fossil. Zdecydowałam się walczyć dalej i napisać odwołanie od otrzymanej decyzji PHU Jubiler. Ono również zostało odrzucone i tym razem zaproponowano mi zwrot w postaci watch card. Nie było to dla mnie satysfakcjonujące, bo po tej batalii nie chciałam już nigdy odwiedzić salonu SWISS. Poprosiłam o pomoc prawnika i dzwoniłam do Rzecznika Praw Konsumenta. Niestety serwis okazał się sprytniejszy i dostałam następująca odpowiedź:
"Pragniemy przypomnieć, że poprzednie naprawy były przeprowadzone przez gwaranta (firma Fossil Poland) w ramach zobowiązań gwarancyjnych, nie zaś przez sprzedawcę (PHU Jubiler).Przepisy prawa wyraźnie określają, że konsument ma prawo żądać zwrotu gotówki w sytuacji, kiedy produkt posiada wadę fizyczną i był już wymieniany lub naprawiany przez sprzedawcę."


Prawda jest taka, że szczerze mam w dupie kto naprawiał zegarek. Firma poprzez takie rozwarstwienie zagwarantowała sobie niewypłacanie nigdy zwrotów gotówki. Dodatkowo mogę się założyć, że PHU Jubiler nawet nie prowadzi napraw.
Nie miałam wyjścia i musiałam zgodzić się na watch card i ponownie będę musiała związać się z tą firmą. Już teraz wiem, że będzie to inna marka zegarka. Poszukiwania trwają, a Wam radzę nigdy nie kupować w sieci salonów SWISS.
1 komentarz:

Będę wdzięczna za każdą opinię. Na blogu nie toleruję chamstwa, wulgaryzmów i spamowania. Wszelkie takie wypowiedzi będą usuwane.

Copyright © 2014 FASHION'S BLACKMAIL , Blogger